Týdenník čarodějek

Vítáme Vás v redakci Týdenníku čarodějek.

Zdraví

Salátky

Je vám vedro, rádi byste se osvěžili, ale nemáte chuť na sladké. Máme řešení :)
Začíná nám léto, v obchodech je kupa zeleniny a ovoce, které se k nám normálně nedostanou. Co z toho vyplývá? Je to ráj pro saláty!  Máme pro vás pár rychlých receptů, díky kterým se osvěžíte a ještě si pochutnáte! :)

RECEPT NUMMER EIN XD - SMETANOVÁ OKURKA

Primitivní, ale výtečné!

Budete potřebovat okurku a kysanou smetanu :) - podle toho, kolik chcete (pro jednoho tak půlku) si vezmete okurku (ky). Nastrouháte nahrubo a nasypete do misky - je dobré, když tam je i "šťávička". Na jednu okurku dáte jeden kelímek smetany, pro jiný počet přizpůsobíte.. a to je všechno :) Není to nijak úžasné, ale výsledek je za pár minutek a je dokonalý.. jestli chcete, můžete přidat i rajčata na minikousíčky.

RECEPT NUMMER ZWEI - PRIMITIVNÍ RAJČE

Další primitivní recept, ale časem se prokoušeme i k těm těžším :)

Budete potřebovat rajčata a sýr cottage. Nakrájíte rajčata na měsíčky (kolik sníte :)) a snažíte se z nich vydolovat co nejvíc šťávy. Nasypete do misky a skícháte se sýrem. Pořádně to promíchejte a už si jenom užívejte. Nejlepší je ten konec - šťáva z rajčat a cottage :)

RECEPT NUMMER DREI - OBLÍBENÝ ŠOPÁK

Tak ten milujeme snad všichni :)

Budete potřebovat salátovou okurku, rajče, papriku, cibuli, olej, sůl, mletý pepř, citronovou šťávu a balkánský sýr. Okurku omyjete a nakrájíte na malé kousky, omytá rajčata také, cibuli nakrájíte nadrobno, papriky zbavíte semen a nakrájíte ji na plátky. Dáte vše do salátové mísy, smícháte s olejem a citronovou šťávou (trošku!!), osolíte a opepříte. Necháte asi hodinu uležet. Pak jemně promícháte a bohatě posypete sýrem. Kéž bychom to uměli, jako ti v restauracích! :)

NÁŠ RECEPT NUMMER VIER - SALAD ÁLA ČOKLITKA :))

NÁŠ SKVĚLÝ NEPOŽIVATELNÝ RECEPT :)

Budete potřebovat bílou čokolÁdu, hořkou čokoládu, mléčnou čokoládu, kakao a mléko xD (vypadá to dobře, ne? :)). Necháte roztéct všdchny čokolády a nalijete je ještě horké do misky. Zalijete připraveným vlažným mlékem a vmícháte do směsi kakao. Toť vše, schválně, kdo to zkusí? :)

Žádné komentáře
 
Přijímné chvíle strávené s Týdenníkem přeje redakční tým!